Žena není od toho, aby vše dělala sama. Požádejte o pomoc rodinu!

Soužití v rodině je mnohdy obtížné kvůli tomu, že na některé unavené členy postupně dopadá tlak. Někdy je to úděl muže kvůli tlaku v práci, ale velice často je to i tlak na ženu, která zůstává na veškeré domácí práce sama. Rozhodně se na sebe nauč myslet, protože nejde donekonečna uklízet po ostatních a očekávat, že tě to časem neunaví.

Zaveď pravidlo nedělního oběda

Tohle pravidlo ti můžu doporučit už jen kvůli tomu, že ho znám z dětství i já. Nedělní oběd by měl být malý rituál každé rodiny. Den kdy se nemusí lidi odlučovat kvůli práci a povinnostem. Den, kdy je nejvíc času jenom na společně strávený čas. Nedělní oběd je tak ideální možností, jak se sejít, popovídat si se zbytkem rodiny o uplynulém týdnu a užít si trošku zábavy.

Jenže by u něj mělo platit jedno jasné pravidlo. Žena má ve většině rodin úděl kuchařky, protože ne každá má štěstí a má doma muže, co umí vařit. Počítá se tak s tím, že tvorba nedělního oběda bude na tobě. Jenže zatím co ty si vařila, tvoje rodina si užívala volno. Proto jim přenech kompletní úklid po obědě. Kuchyň, talíře a vše ostatní může udělat manžel nebo přítel s dětmi. Jednoduché pravidlo, které ti dokáže ulehčit spoustu práce nejen v neděli.

Povídej si s ostatními o svých povinnostech

Ona spousta mužů a dětí nemá ani sebemenší zdání, jak moc mohou být domácí práce, praní, šití, žehlení, či úkoly s dětmi, občas vyčerpávající. Proto se neboj a povídej si s ostatními o tom, jak obtížné občas všechny tyhle práce jsou. Neboj se u toho úkolovat.

Manžel může vždycky pomoct, protože v málokteré rodině to opravdu chodí tak, že muž zvládá živit celou rodinu a žena má povinnost jen v podobě čistého domova. A o to víc se neboj, jakkoliv zaúkolovat především děti. K domácím pracím se budou muset dřív nebo později postavit čelem a začít s nimi občas dřív jen pomůže.

Žena není od toho, aby vše dělala sama. Neboj se zaúkolovat i svoji rodinu!


Categories:


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *