Blíží se konečně léto a s ním se vám otevírají možnosti pěších aktivit. Jaké zvolíte pro tuto sezonu?

Venku se už velice pomalu, ale přeci jen začíná oteplovat. Možná tebe už proto vyhlídka na počasí v dalším týdnu doslova tahá směrem ven ze dveří. Venku máš celou řadu zajímavých aktivit. Jaké tedy zvolíš právě pro letošní nadcházející sezonu?

Mnohem oblíbenější je canicross

Jedná se o sportovní disciplínu, která se provozuje jak na čistě rekreační, tak i na závodní úrovni. Canicross je přitom buď závodní běh, nebo jen velice jednoduše klasická turistika s psiskem. Na canicross se dělají celé popruhy a psisko tak nosí kšíry a majitel naopak pás kolem pasu, aby nemusel držet vodítko v ruce a mohl s ním tak volně běhat. A pokud doma máš větší nebo střední plemeno, tak budeš možná překvapená, jak rychle tě dokáže utáhnout!

Klasická turistika je úžasným odpočinkem

Další možností je jenom klasická turistika. Nepotřebuješ na to nic víc, než obyčejné boty a můžeš vyrazit ven! Někdy se používají nordic walkingové hole. Často je můžeš vidět u starších lidí, kteří díky nim zvládnou i dlouhé vycházky, ale rozhodně si je neboj vzít taky! Při dlouhých trasách, nebo výšlapech do skal jsou totiž výbornou možností, jak ušetřit trochu práce pro nohy a zároveň efektivně zapojit do posilování také horní část těla!

Klasika v podobě běhání

V posledních letech se rozmohlo především vytrvalostní běhání. Tady si můžeš přečíst tipy pro začátečníky, jak začít s vytrvalostním běháním. Je sice náročnější než vše, co jsme zmínili, ale stále si i u něj můžeš kontrolovat a měnit intenzitu přesně podle svých potřeb. Další velkou výhodou běhání je i fakt, že se dostáváš na pomezí dvou tepových hranic a díky tomu můžeš spalovat jak cukry, tak i tuky. Nepočítej ale s tím, že vyběhneš ven na celé odpoledne, jako v případě klasické turistiky.


Categories:

Tags:


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *