Dokážete rozeznat zdravotní potíže podle nedostatku vitamínů? Poradíme, jak poznáte jejich nedostatek

Tělo je velice chytré, protože jakmile přijde o jakoukoliv látku, má její přebytek nebo naopak nedostatek, tak dokáže vyslat podvědomý signál. Ten potom vnímáme jako různé druhy zdravotních komplikací, nevolností, nebo i drobné změny v náladách. Víš, jak poznáš absenci základních vitamínů?

Vitamín C je základem silné imunity

Imunitní reakce je velice důležitou schopností našeho těla. Jedná se o jakýsi neviditelný štít, který aktivně odráží velkou spoustu hrozeb útočících na naše tělo zvenčí. Pokud máš imunitu silnou, tak máš také menší problém se spoustou běžných chorob. Buď jim odoláš, nebo mají mnohem slabší průběh. Vitamín C můžeš čerpat ze zdravé stravy. Vyrábí se i speciální vitamínové kapsle na doplnění vitamínu C, ale pokud máš dostatek ovoce a zeleniny v jídle, tak postačí příjem z nich.

Důležitou součástí stravy je vitamín B

Vedle toho pak vitamín B patří mezi spíše nedostatkový druh mikroživiny. Je totiž obsažený jen v některých druzích zeleniny a tvoří se v nich především na přímém slunečním světle. Nedostatkem vitamínů B tak mohou lidé trpět především v zimních měsících. Proto je dobré mimo klasického příjmu z potravin ještě brát vitamínové doplňky. Nedostatek vitamínu B poznáš především při dopadech na zažívání, kdy budeš mít větší problém s trávením celé řady látek.

Nedostatkem vitamínu D trpí hlavně sportovci

Vitamín D se dá poměrně bohatě čerpat z klasické stravy a pro běžně aktivního člověka je jeho nedostatek velice nahodilý. Je velice důležitý pro rozebírání vápníku v těle, pro držení ideálního složení krve a také pro asistenci při vyživování svalstva. Také díky tomu všemu odchází ve velkém množství z těla společně s potem při sportovních aktivitách. Pokud jsi sportovkyně, tak proto doplňuj pravidelně vitamínové složení včetně vitamínu D. Ostatně o tom si brzy přečteš v dalším článku.

Dokážeš rozeznat zdravotní potíže podle nedostatku vitamínů? Poradím, jak poznáš jejich nedostatek

Categories:

Tags:


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *