Jarní ovoce a zelenina, které vám pomohou vstát zpět na nohy!

Blíží se konečně jaro a teplé měsíce. A ačkoliv se v těchto měsících nemusíme těšit na letní období tak, jako tomu bylo v minulých letech, tak nám alespoň různé druhy ovoce a zeleniny zůstávají i nadále. Můžeš se tak těšit na spoustu pochoutek, které jsou velice zdravé, a navíc i moc chutné!

Královská zelenina jménem chřest

Chřest je opravdu výbornou surovinou. Je jednoduchý na přípravu, velice dobře chutná a zároveň obsahuje ohromnou spoustu živin. Jedinou nevýhodou, zato ale zásadní, je jeho pořizovací cena. Na jaře se dá chřest koupit opravdu jen v ceně několika málo desítek korun a najíš se z něho opravdu vydatně.

Pokud bys jej ale chtěla například na podzim, tak si za něj zaplatíš stokoruny a jeho kvalita stejně není ani zdaleka taková, jak bys mohla očekávat. Chřest má výbornou a silnou chuť, díky čemuž ho nemusíš dávat ke složitým omáčkám, nebo dokonce do jídel. Funguje jako výborná zeleninová příloha ke steakům a velice oblíbenou variantou je chřest dušený na páře s bramborem a případně holandskou omáčkou. Pro tělo je navíc prospěšný spoustou kyselin a vitamínů, které ti nabídne jen malé množství zeleniny.

Náš tip: Máte vlastní zahradu? Určitě trávíte spoustu času její údržbou. Pořiďte si kvalitní zahradní vybavení na zahradatech.cz, kde seženete kvalitní zahradní traktory, sekačky, motorové pily, ale třeba i štípače dřeva. Uvidíte, že s odpovídajícími nástroji vám půjde práce od ruky rychleji.

Kdo by neměl rád jahody?

Doslova jarní peckou se stávají jahody. Každý rok je lidé milují a čekají na ně. A to nejen tady na zahrádkách, ale také po celém světě. Největší delikatesou světoznámého Wimbledonu jsou šlechtěné jahody se smetanou a šampaňské. Takový luxus si přeci můžeš dopřát také ty.

Jahody jsou jednoduchou rostlinkou a během jednoho roku můžeš pěstovat své vlastní i ty. Navíc se jahodníky velice rády rychle množí, a tak se o ně podělí i okolní zahrádkáři. A pokud nemáš svoje vlastní, tak nezoufej, protože na trzích i v obchodech budeš celé jaro potkávat čerstvé a voňavé jahůdky. A poskytnou ti především spoustu vitamínů v čele s královskou porcí „Cčka“.

Jarní ovoce a zelenina, které ti pomohou vstát zpět na nohy!

Categories:

Tags:


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *