Kouzlo italské Florencie. Podívejte se do kolébky středověké renesance!

Renesance se zdá být jako to nejzářnější a nejkrásnější období středověku. Během ní totiž na svět přicházela spousta nových vynálezů a umělci si s trochou štěstí mohli užít podpory bohatých rodů. Obnovení, což renesance v překladu je, se totiž přikláněla od víry k bohu z pátky k důležitosti člověka. A nikde to nebylo tak vidět, jako ve Florencii!

Palazzo di Medici jakožto centrum středověkého umění

Rod Medicejů patří mezi nejvěhlasnější rodové dynastie Itálie i celého světa. Působili ve Florencii a své doby rod ovládal celé toto úžasné město i jeho okolí. Největší slávy se přitom dožil Lorenzo di Medici, který se stal ohromným donátorem pro celou řadu umělců a vynálezců, mezi které patřil i velikán Leonardo da Vinci.

Bohužel ale i rod Medici časem ztratil se přátele a skončil nakonec v prachu historie. Nechali za sebou ale tolik poselství jako žádný jiný rod. Pokud se dnes chceš podívat na místa, odkud Medici hýbali renesancí po celé Evropě, tak určitě navštiv Palazzo di Medici, který zůstal dodnes neuvěřitelně zachovalý!

Il Duomo je střechou Florencie

Jedná se o umělecké dílo, které ve své době i v pozdějších letech nemá žádné obdoby. Il Duomo neboli „Ten Dům“ jak mu Italové říkají, je největší katedrálou, kterou najdete ve Florencii i jejím okolí. Celý název katedrály je „Santa Marie del Fiore“ a přímo vedle ní také stojí velice impozantní Giottova zvonice.

Zevnějšek katedrály na tebe zapůsobí trošku neobvykle, ale velice impozantně, a to nejhezčí tě pochopitelně čeká uvnitř. To, co dělá z katedrály opravdovou ikonu je totiž ohromná renesanční kopule, která sídlí nad hlavní chrámovou síní. Uvnitř je kompletně pozlacená a jakmile pod ní stojíte, tak míváš ten pocit, jímž církev dokázala uchvátit mysl svých věřících. Pocit méněcennosti oproti neuvěřitelnému dílu, jemuž stojíš čelem.

Kouzlo italské Florencie. Podívej se do kolébky středověké renesance!


Categories:

Tags:


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *