Nebaví tě jen tak chodit po venku? Vyber si některou z oblíbených outdoorových aktivit!

Jen málokdo má rád chození po venku bez jakéhokoliv cíle, a proto je pěkné mít nějaké outdoorové aktivity, které povedou k větší zábavě. V této době dokonce ani nemáš šanci zajít si někam na dobré jídlo nebo pití a většina atrakcí a památek je uzavřená. I tak se ale dá užít opravdu hodně zábavy při chození po venku.

Geocaching už více než dvacet let baví celý svět

Poslední zajímavou možností je Geocaching. Jedná se o outdoorovou hru, která je zaměřená na cestování a hledání ukrytých krabiček pomocí GPS. Některé jsou viditelné rovnou, u jiných musíš nejdřív vyluštit hádanku a vyhledat informace online nebo v reálném světě. Česká republika dokonce patří mezi země, které mají jednu z největších hustot geokeší na kilometr čtvereční a v početné české komunitě si určitě najdeš i spoustu zajímavých přátel.

Náš tip: Nezapomeňte ven na sebe obléci stylové oblečení.

Zábavné aplikace společnosti Niantic

Mezi zajímavé venkovní aktivity v posledních letech patří také spousta her a Niantic je nejúspěšnějším výrobcem aplikací pro Android a Apple. Nejznámějším počinem společnosti je určitě hra Pokemon GO, kterou po světě hraje víc jak 3 000 000 hráčů a také u nás má velice početnou základnu. Jednoduchá hra založená na venkovní turistice a hledání pokémonů na reálné mapě světa v aplikaci je zajímavou kratochvílí, která chytla i mnohé dospělé.

Běhání, kondiční chůze nebo nordicwalking?

Venku je spousta zajímavých aktivit, pokud je zkusíš pojmout více sportovně. Běhání je velice oblíbená aktivita a v některém z předchozích článků sis mohla přečíst rady pro začátečníky při běhání. Běhání ale dokáže unavit i při pomalém tempu, a proto ho lze vyměnit za nordicwalking, což je chůze s outdoorovými hůlkami nebo dokonce vyměnit za kondiční chůzi. Ta jen znamená, že se snažíš určitou trasu zdolat ve vyšším průměrném tempu.


Categories:

Tags:


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *