Po stopách hvězd v Praze, aneb kam se podívat za vesmírnými zázraky?

Praha byla po určitou část svojí historie doslova středem vědy a filozofie v celé Evropě. Určitě tě napadne Císařův pekař. Míříš správným směrem, protože to byl práce císař Rudolf II., který stál za velkým posunem hvězdářství a alchymie v českých zemích. Dnes ale můžeš najít krásné expozice a hvězdářské prohlídky rovnou na několika místech v Praze.

Štefánikova hvězdárna na vrcholu Prahy

Krásnou turistickou atrakcí a zároveň oblíbeným místem pro místní je přímo Štefánikova hvězdárna. Patří mezi nejhezčí hvězdárny v Praze i celé České republice a nabízí ti nejen možnost pohlédnout do vesmíru přes profesionální objektivy, ale rovněž i krásnou přehlídku mimozemských těles nalezených na povrchu země, a dokonce i ukázku pláště vesmírné techniky.

Velice efektivní a oblíbenou součástí je také expozice minerálů ze země a mezi nimi také takzvané tektity, což jsou minerály nalézané na povrchu za pomoci výjimečných poměrů. Patří mezi ně například světoznámé české vltavíny a do expozice patří především díky vzniku závislému na dopadnu Rieského meteoritu.

Rozhledna samotná leží vysoko nad Prahou a ideální cesta k ní vede například od prohlídky Pražského hradu. Je totiž součástí oblíbených Petřínských sadů a nedaleko od ní dokonce leží horní stanice lanovky, která tě rychle dopraví z Újezdu na vrchol sadů.

Úchvatný výhled na Prahu

Kolem hvězdárny pak stojí za návštěvu celá řada památek a atrakcí v Petřínských sadech. Přímo u vstupu do hvězdárny je krásný park s výstavou různých druhů růží a za zmínku stoprocentně stojí také nedaleká Petřínská rozhledna. Nedaleko směrem dolů po svahu potom najdeš celou řadu vyhlídek s krásným výhledem na Prahu a zároveň jednu z největších památek Prahy. Hladovou zeď zbudovanou v době vlády císaře Karla IV.

Po stopách hvězd v Praze, aneb kam se podívat za vesmírnými zázraky?


Categories:

Tags:


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *