Pozor na pitný režim! Co a kdy ideálně pít pro lepší zdraví?

Pitný režim je pro naše tělo velice důležitý. V mnoha ohledech je snad i ještě víc důležitější, než tomu je u jídelního režimu. Zatím co naše tělo dokáže vydržet bez jídla i celé dny, tak na sobě můžeš pozorovat nedostatek vody i po pár hodinách, co držíš nezdravý půst. Pitný režim ale není jen o množství, ale také o tom, co pijeme. Dnes ti řeknu pár základních rad, jak ideálně pít.

Kolik vody denně bys měla přibližně vypít?

Jako u hrozné spousty věcí i tady platí, že je to pro každého plně individuální. Ty jako žena to máš navíc těžší v tom, že tvoje tělo v určitém cyklu vodu zadržuje v těle a v jiném ji naopak rychle vylučuje. Je tedy možné, že tě pocity žízně budou nepravidelně přepadávat v různém období a horizontu. Každopádně základ by měl být vždycky především na tvém pocitu a na ničem jiném. Někdo doporučuje vypít přibližně jeden a půl litru, jiní zase odhadují na váhu tělesné hmotnosti. Každopádně bys měla vždy myslet především na to, aby tvoje tělo nestrádalo. Poslouchej jeho signály.

Proč sklenička vody ihned po ránu?

Ihned po ránu bys měla pravidelně vypít skleničku čisté vody. Je to přirozené, protože je to biologický mechanismus jak ženského, tak i mužského těla. Naprostá většina lidí jde ihned po probuzení na malou, protože tělo přes noc zpracovalo tekutiny v oběhu. K ránu je dehydratované, a to se může projevovat například horším vstáváním. Proto hned po ránu dopřej tělu skleničku čisté vody.

Není pití, jako pití

Dávej si pozor na to, abys vnímala, kolik piješ slazených nápojů. Čistá voda je pro tělo nejjednodušší zdroj. Ve slazených nápojích je ale spousta dalších látek a kyselin, které mohou i za obezitu a zhoršují kontrolu přijaté energie. Stejně tak bys měla pravidelně vyměnit i minerální vodu, kterou piješ. Jen proto, aby nedošlo k přehlcení elektrolytů nebo těžších prvků.

Pozor na pitný režim! Co a kdy ideálně pít pro lepší zdraví?

Categories:


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *