Proč jsou vinylové podlahy tak oblíbené a hodí se i k vám domů?

Pokud se v podlahářství za poslední roky opravdu mocně rozmohl nějaký trend, tak je to bezesporu instalace vinylových podlah. Jsou jednou z nejmodernějších a nejlepších podlahových krytin, které jsou vhodné jak do osobních prostor, chodeb, ale také i do firem a kanceláří. V čem všem je pro tebe ale vinyl tak moc dobrý?

Nová technologie s jednoduchou opravou

Vinylová podlaha se skládá stejně jako například plovoucí podlaha, tedy po jednotlivých prknech. Tady ale nejsou žádné zámečky, ale jednotlivé kusy se lepí hned vedle sebe. Pro jejich instalaci je potřeba speciální lepidlo a zároveň i vyrovnávací nivelační vrstva, takže příprava podlahy patří mezi dražší úkony, které se ale rozhodně vyplatí. Pokud pak například poškrábeš, nebo propálíš kus vinylu, stačí odlepit jeden kousek a ten nahradit novým.

Skvělé izolační vlastnostmi

Vinylové podlahy se skládají za několika vrstev, které mají specifické funkce a ty na pohled vidíš až poslední nášlapnou vrstvu a předposlední designovou vrstvu. Mezi nimi jsou ale desítky jednotlivých vrstev, které stojí například za výbornými izolačními vlastnostmi jak tepelnými, tak i zvukovými. Vy tak nebudete obtěžovat sousedy dupáním, ale zároveň zespod neuslyšíte jediné slovíčko.

Nekonečně množství designových řešení

Celkově nejpopulárnějšími designovými vzory vinylových podlah jsou různé dřevěné dekory. Ty jsou oblíbené nejen díky výborné barevné kvalitě, ale také díky profilovanému povrchu, což imitaci dřeva učiní ještě důvěrnější a efektivnější.

Výjimkou ale nejsou ani různé jiné dekory jako jsou například napodobeniny dlaždic klasických barev jako je mramorový bílá nebo čedičová černá a také jednobarevné jednoduché vinyly jsou k dostání. Pokud ti ale mohu upřímně poradit, tak dřevěné dekory nikdy nezklamou a dokážou prostoupit byt úžasným efektem.


Categories:


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *