Suroviny, které chutnají celé rodině a jsou dobrým zdrojem vitamínů pro pevné zdraví

Pečovat o kompletní imunitu celé rodiny není ani zdaleka nic jednoduchého. Jednou ze základních součástí je totiž kvalitní jídlo a každému zkrátka chutná něco jiného, přičemž především děti mají tendenci být extra vybíravé. Dnes ti ale poradím rovnou několik zajímavých surovin, jakými bys mohla svoji rodinu krmit a u toho mít skvělý pocit.

Jahody patří mezi nejzdravější ovoce

Celkově se dá říct, že červené druhy ovoce a zeleniny jsou pro lidský organismus velice prospěšné. Sezonní jahody jsou jednou z nich a největší výhodou je, že jsou velice oblíbené. Mají přitom velké množství různých vitamínů a kyselin. Nemusíš je přitom podávat jen v čerstvém stavu, ale můžeš je zakomponovat také do pečení, nebo i do studených dezertů. Jednou z nejzajímavějších možností je také jednoduchá kombinace jahod se smetanou.

Červená řepa je nejdokonalejší super potravinou

Potravina, která dokáže doslova dělat zázraky s celým organismem. Přesně tak se dá pojmenovat červená řepa. Má blahodárné účinky na celý krevní oběh, na vitalitu srdce a velice dobře vyživuje také tělo v oblasti zdravých bílkovin a kvality. Je přitom stejně jednoduchá na přípravu. Podává se čerstvá, strouhaná v podobě čerstvého salátu. Oblíbenou teplou variantou je potom pečená řepa, jen lehce posolená a popepřená podle chuti.

Rajčata jsou nejrozšířenější zeleninou

Naopak mezi naprosté vrcholy oblíbenosti patří různé druhy rajčat. Především pak soudková nebo cherry rajčata jsou velice oblíbené. Jí se jenom samotné díky sladké chuti, občas jsou naprosto dokonalé ve formě salátu Caprese. To jsou jen jednoduše půlená cherry rajčata, mozzarella, sůl, pepř a čerstvá bazalka. Z teplých variant pak ani nemusím představovat ohromnou stálici v podobě rajčatových omáček k těstovinám.

Suroviny, které chutnají celé rodině a jsou dobrým zdrojem vitamínů pro pevné zdraví


Categories:


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *