Zámek Hluboká nad Vltavou patří mezi nejkrásnější historické skvosty České republiky

Je velice známý, ale i tak na něm spousta Čechů dodnes nebyla. Zámek hluboká se proslavil nejen díky svojí unikátní architektuře a zasazením v přírodě, ale rovněž i díky klíčové roli v některých pohádkách. Byla ses už podívat na jednom z nejmalebnějších míst, které jižní Čechy mohou nabídnout?

Domov nejkrásnějších českých pohádek

Zámek Hluboká nad Vltavou se stal především domovem pro spoustu pohádek, které už celé roky určitě moc dobře znáš a možná i velice ráda na ně koukneš několikrát do roka. Vedle zámku jako takového je totiž i rozlehlá krásná zahrada, která se stala například dějištěm zamilovaných snů z Jezerní královny.

Na zámku se ale točila i celá řada jiných krásných pohádek, jako například Pyšná princezna nebo Šípková Růženka. Zapomínat by se ale neměli na krásnou českou komedii Pan Tau, a dokonce se zámek objevil i v hollywoodském snímku o boji mezi upíry a vlkodlaky s titulem Underworld.

Zasazený v malebné přírodě jižních Čech

Zámek je zasazený v obrovské rybníkářské oblasti, která pokrývá zásadní část jihočeského kraje. Sám je ale postavený na kopci a během nocí a večerů je dokonce osvětlený přes celou letní sezonu. Vyplatí se tak přijet na prohlídku v odpoledních hodinách a pak se stavit na jídlo do nedalekých Budějovic. Zámek je totiž uprostřed rovinaté přírody úžasnou standartou a je na něj úchvatný výhled ve dne i v noci.

Rovnou celá série zajímavých prohlídkových lokalit

Na zámku je každoročně nabízeno přibližně sedm prohlídek, které nabízejí jednotlivé části Hluboké. Pochopitelně můžeš absolvovat jakoukoliv z nich nebo celý komplex podle svého času a nálady. Rozhodně ale nezapomeň na prohlídku hlavní galerie a zahrad, to by byla obrovská škoda! A možná se i připrav na pořádný provoz, protože během sezony každoročně Hlubokou navštíví bezmála tři sta tisíc turistů.

Zámek Hluboká nad Vltavou patří mezi nejkrásnější historické skvosty České republiky


Categories:


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *